28.01.2021
Kontiolahti Golf Oy:n hallituksen kokous 26.1.2021

Hallituksen kokous 26.1.2021
Hallitus on työstänyt toiminnan suunnittelua ja raportoinnin muotoa oman toimintansa kehittämiseksi.
Hallituksessa käytiin läpi markkinointisuunnitelma vuodelle 2021.
Kokouksessa pohjustettiin ja ideoitiin KarG kausipelaajan etuja kaudelle 2021. Koostumus pääosin entisenlainen, osakkeenomistajan peliajan varausoikeus on jatkossa 30 päivää. Mahdolliset lisäedut kerrotaan myöhemmin keväällä.
Kenttää on päätetty peruskorjata vuosina 2021-2023 ja siihen on haettu liikuntapaikkarakentamisen valtionavustusta vuosille 2021-2023. Tarkoitus on hoitaa korjaukset omarahoituksella ja mahdollisella valtionavustuksella. Mikäli se ei onnistu, on haettu ehdollinen rahoituspäätös ulkopuoliselle rahoitukselle. Suunnitelmista ja aikatauluista tiedotetaan tarkemmin viimeistään alkukesän aikana.
Yhtiön kassatilanne on vakaa ja parempi kuin vuosi sitten samaan aikaan.
Katsaus kentän talvehtimiseen
Kentällä on lunta 30-40 cm paikasta riippuen. Osalla viheriöistä on jäätä 1-2 cm. Viheriöiden tilannetta seurataan jatkuvasti.
Kentän ulko-wc:den uusiminen on tarjousvaiheessa.
Klubilla tehdään talven aikana lattialistojen uusimista ja naisten pukuhuoneen hanojen vaihto.